Bota | Gazeta Koha Jone | Page 4

Bota

Home Bota Page 4

Akuzat për ndërhyrje në zgjedhjet e vitit 2020. Gjykata e Lartë vendos të shqyrtojë pretendimet e Trump

0
Gjykata e Lartë ra dakord të mërkurën që të marrë në shqyrtim çështjen nëse ish Presidenti Trump mund të ndiqet penalisht lid...

Gruaja e Navalny-t thirrje eurodeputetëve: Bëhuni inovatorë, Putin nuk mposhtet me sanksione

0
Yulia Navalnaya, bashkëshortja e liderit simbol të rezistencës anti-Putin Aleksei Navalni, mbajti këtë të mërkurë një fjalim ...

Sulm me thikë në një shkollë në Gjermani, plagosen dy fëmijë

0
Një alarm është ngritur mesditën e së mërkurës në një shkollë në Duisburg-Marxlo, në shtetin e Nordrhein-Westfalisë, pas një ...

Navalny do të varroset të premten në Moskë

0
Kritiku i ndjerë i Kremlinit, Aleksei Navalny do të varroset në një varrezë në Moskë, të premten, ka konfirmuar një zëdhënës....

Zelensky: Rusia do të bëjë gjithçka për të destabilizuar Ballkanin

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, paralajmëroi shtetet e Ballkanit Perëndimor se Rusia do të bëjë gjithçka për të dest...

Papa Françesku transportohet për në spital, si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

0
Papa Françesku u dërgua sot në spitalin Gemelli në Romë pas një kontrolli të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzam...

Presidentja e Komisionit Europian: Do të përdorim asetet e ngrira të Rusisë për Ukrainën

0
BE-ja duhet të marrë në konsideratë përdorimin e aseteve të ngrira ruse për të blerë furnizime për ushtrinë e Ukrainës, dekla...

Zgjedhjet paraprake në Michigan, test me rëndësi për kandidatët Biden dhe Trump

0
Joe Biden dhe Donald Trump po vazhdojnë fitoret në garat brenda partiake, zgjedhjet paraprake që po mbahen sot (të martën) në...

Arrestohet në Moskë avokati i Alexei Navalny-t, akuza është qesh*rake

0
Putin nuk po ndalon. Avokati i liderit të opozitës ruse Alexei Navalny, i cili humbi jetën në burg rreth dy javë më parë, rap...

Pas deklaratës të fortë nga Macron, reagon Stoltenberg: Nuk do të dërgojmë trupa në Ukrainë

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë se aleanca nuk ka në plan të dërgojë trupa në Ukrainë, duke prerë k...