Sporti | Gazeta Koha Jone

Sporti

Home Sporti

Vllaznia mban Kupën e Shqipërisë në Shkodër dhe siguron Europën (VIDEO)

0
Kupa e Shqipërisë shkon në Shkodër. Në stadiumin ''Air Albania'' u luajt finalja e Kupës së Shqipërisë mes Vllaznisë dhe Laçi...

Messi do të fitojë “Topin e Artë”, por a e meriton “pleshti”?

0
Leo Messi do të fitojë për herë të tetë në karrierë Topin e Artë. Ky është lajmi që qarkullon prej disa ditësh në mediat span...

Kategoria e Parë/ Flamurtari ndalet në Dibër, Lushnja mund Tomorin

0
Në ndeshjet e javës së 15-të në Kategorinë e Parë, Flamurtari nuk mundi të shkonte më shumë se barazimi 1-1 në transfertën di...

Tifozët kuqezi hedhin shirita të bardhë në fushë, sfida nisi me vonesë (Fotolajm)

0
Tifozët kuqezi kanë hedhur shirita të bardhë në fushë. Nisja e ndeshjes kundër Izraelit për të marrë vendin e parë në grup në...

Finalja e ”UEFA Conference League”, UEFA inspekton nesër Tiranën

0
Tirana do të presë më 25 maj finalen historike të UEFA Conference League, e para e këtij kompeticioni të ri në Europë. Një tj...

Memelli sqaron sherrin me Adilin dhe i kërkon falje pas ndeshjes

0
Trajneri Migen Memelli u përfshi në një debat me mbrojtësin e Vllaznisë, Mevlan Adili, që i kushtoi përjashtimin e këtij të f...

Statistika e frikshme e Reijnders, nuk gaboi asnjë pasim ndaj Bolognës

0
Tijani Reijnders bëri një debutim të shkëlqyer me Milan-in në Serie A, në ndeshjen e javës së parë, që u luajt të hënën në mb...

Mesfushori largohet zyrtarisht nga Egnatia, firmos me Debrecenin

0
Hamzat Ojediran nuk do të jetë më një lojtar i Egnatias. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi rrogozhinas i cili zyrtarizoi s...

Kur boksieri mirditas Ndue DODA shkruante historinë, asokohe nuk kishte trukime ndeshjesh

0
"Sport-arkiv: Kur boksi ishte i vertetë dhe nuk trukohej. Boksieri mirditas Ndue DODA, ish Kampion i Madh!"- shkruan g...

Laporta: Do të bëjmë gjithçka për ta rikthyer Messin te Barça

0
Pas fitores së titullit kampion të La Liga, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, foli për kthimin e mundshëm të Leo Messit ...