Home Sporti Boterori i Katarit U largua nga ...

U largua nga drejtimi i Spanjës, Enrique: Të mbështesim skuadrën dhe trajnerin e ri

206
0

Këtë të enjte u zyrtarizua largimi i Luis Enrique, nga posti si trajner i Spanjës. Vendin e tij në kombëtaren iberike, do ta marrë ish-trajneri i Spanjës U-21, Luis de la Fuente. Në një postim në rrjete sociale, Enrique u shpreh se tashmë është koha për pak reflektim dhe shtoi se duhet të mbështetet skuadra dhe trajneri i ri. ”Është koha për të thënë lamtumirë dhe në këto raste vetëm pak reflektim, ajo që i duhet skuadrës është mbështetja në të gjithë kuptimin e saj në mënyrë që Luis de la Fuente të arrijë gjithçka që dëshiron”.

Postimi i plotë

Në emrin tim dhe të të gjithë ne që përbëjnë stafin: Gjithçka filloi 4 vjet më parë dhe sa shpejt ka kaluar koha. Mund t’u jem super mirënjohës atyre që më nënshkruan dy herë (presidenti Rubiales dhe drejtori sportiv Molina). Për të gjithë punonjësit e RFEF me të cilët ndajmë përvoja të të gjitha llojeve.

Sigurisht, për lojtarët që kanë qenë shembullorë në sjelljen e tyre dhe besnikë ndaj idesë së ngritur. Më vjen keq që nuk munda t’i ndihmoja më shumë.

Gjithashtu për asistentët (mjekët, fizikantët, personat e veshjeve, sigurinë, audiovizualët, stafin e udhëtimit me Lemons në krye, menaxherin e ekipit Núria dhe nutricionistët, etj, etj.) të cilët punojnë pa u lodhur për të ndihmuar lojtarët dhe stafin teknik në gjithçka që na nevojitet. Ka qenë shumë e veçantë të jesh pjesë e kësaj.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, për fansat që na kanë përcjellë në mënyrë uniforme mbështetjen e tyre në çdo kohë dhe veçanërisht në ato më delikatet.

Është koha për të thënë lamtumirë dhe në këto raste vetëm pak reflektim, ajo që i duhet skuadrës është mbështetja në të gjithë kuptimin e saj në mënyrë që Luis de la Fuente të arrijë gjithçka që dëshiron.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit