Home Sporti Drita largohe...

Drita largohet me nder nga Europa, kualifikohet Prishtina

7
0

Drita i shkoi shumë pranë kualifikimit përballë holandezëve të Feyenoord, pasi bëri një tjetër 90-minutësh fantastik në Roterdam, por në fund u mposht 3-2 dhe i dha lamtumirën Conference Leagues.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me Til, por nënkampionët e Kosovësdo të përmbysnin gjithçka për 4 minuta më dy gola të shpejtë nga Simonovski dhe Fazliu. Në minutën e 68-të, Til shënoi barazoi ndërkohë që në fundin e kohës së rregullt kompletoi tripletën personale dhe i dha kualifikimin ekipit të tij.

Avancon në turin tjetër Prishtina, që pavarësisht humbjes 4-2 në transfertën uellsiane ndaj Connahs, siguroi kualifikimin falë fitores me një gol më tepër diferencë (1-4), të arritur një javë më parë në “Fadil Vokrri”.