Kronike | Gazeta Koha Jone

Kronike

Home Kronike

Në pranga vëllezërit, rrahën një person dhe e kërcënuan se do ta vrisnin

0
Policia e Tropojës ka vënë sot në pranga vëllezërit me iniciale B.Gj dhe Gj.Gj, për shkak të dhunës dhe kërcënimit me jetë të...

Tragjedi në plazhin e Spilles, mbytet 30-vjeçari

0
Një tragjedi ka ndodhur në Spille. Denis Xhelo, 30-vjeç është mbytur ditën e sotme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe ...

SPAK kërkon ekstradimin e Mirel Mërtirit. Ai ndodhet në Austri, por nuk është arrestuar nga Interpoli

0
Një muaj më parë, Prokurorisë së Posacme Kundër Korrupsionit dhe krimit të organizuar i ka mbërritur vendndodhja e Mirel Mërt...

”Daily Mail” zbardh fluturimin sekret të shqiptarëve: Mes tyre persona me precedentë kriminalë

0
Në mënyrë sekrete Britania e Madhe ka deportuar 22 shqiptarë, mes tyre persona me rekorde kriminale dhe emigrant të paligjshë...

Kërkoi drejtësi për djalin, ekzekutohet Ismet Çekorja

0
Gushti u mbyll me vrasje të dyfishtë, dhe fatkeqësisht shtatori nisi po me vrasje. Viktimë e atentatit të sotëm është Ismet Ç...

Gjendet i pajetë në banesën e tij, 43-vjeçari në Elbasan

0
Një 43-vjeçar është gjetur i pajetë në në banesën e tij në lagjen “Beqir Dardha” të Elbasanit. Shtetasit me iniciale S. H....

Në pranga 15-vjeçari, abuzoi seksualisht me një vajzë 12-vjeçe

0
Një i mitur 15-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Pogradecit, pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një vajzë 12-...

“Falënderoj partnerët amerikanë”, ministri Çuçi: Sistemi TIMS është rikthyer në Rinas, vijon puna për doganat e tjera

0
Ministri i Brendëshëm, Bledi Çuçi teksa ka falënderuar partnerët amerikanë, ka informuar se sistemi TIMS është rikthyer në Ri...